Polityka Cookies


Gościnnie na Partyzanckiej Wigilii Doliniaków
poniedziałek, 19 grudnia 2016 13:42

W sobotę, 17 stycznia po raz pierwszy wzięliśmy udział w odtworzeniu Partyzanckiej Wigilii Doliniaków w Libiszowie. W wydarzeniu wzięły udział następujące grupy rekonstrukcyjne: "Zgrupowanie Radosław" z Warszawy, Stowarzyszenie GRH 84 Pułku Strzelców Poleskich z Bełchatowa, Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej "Batalion Tomaszów" z Tomaszowa Mazowieckiego, Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Henryk” działająca przy Muzeum Regionalnym w Opocznie.

Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Libiszowie, która w tym roku świętowała I –szą rocznicę nadania im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Doliniacy” oraz Muzeum Regionalne w Opocznie.

Wigilijne spotkanie rozpoczęto od marszu terenowego rekonstruktorów poświęconemu zmarłemu w listopadzie kpr. pchor. Ryszardowi Bielańskiemu, pseudonim "Rom", który był żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego i należał do oddziału  partyzanckiego AK dowodzonego przez Adolfa Pilcha "Górę", "Dolinę".

Druga, oficjalna część spotkania odbyła się w budynku szkolnym. Uczniowie przedstawili bogaty program artystyczny, podczas którego m.in. przybliżono wyjątkową postać Ryszarda Bielańskiego. Nie zabrakło jasełek z odtworzeniem kolęd śpiewanych w wigilijny wieczór  roku 1944 oraz życzeń składanych sobie z opłatkiem w ręku.

Nie zapomnimy atmosfery tego wigilijnego spotkania, na którą niewątpliwie złożyło się gościnne przyjęcie organizatorów, umundurowanie rekonstruktorów oraz zimowa sceneria jaką obdarowały nas niebiosa.

SHBON z Wielunia dziękuje Organizatorom za zaproszenie, a naszym koleżankom i kolegom dzięki za wyjątkowe spotkanie.

ZS

 

Relacja z wydarzenia na stronie Szkoły Podstawowej im. Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Doliniacy” w Libiszowie

https://libiszow64.edupage.org/news/#511

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 15 | Wszystkie 114898

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO