Polityka Cookies


Wigilia Doliniaków - Libiszów k. Opoczna
czwartek, 15 grudnia 2016 13:56

" Szkoła Podstawowa w Libiszowie, nosząca od roku zaszczytne imię Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Doliniacy”, a także Muzeum Regionalne w Opocznie, 17 grudnia organizują kolejną już, tradycyjną Wigilię Partyzancką. Jak co roku, tak i teraz naszym spotkaniem chcemy upamiętnić i przypomnieć ostatnią wojenną Wigilię, którą partyzanci z oddziału 25 pp AK pod dowództwem Adolfa Pilcha "Góry", "Doliny", spędzili właśnie w libiszowskiej szkole.

Wigilię poprzedzi marsz terenowy w wykonaniu członków Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Henryk”, działającej przy opoczyńskim Muzeum, warszawskich rekonstruktorów ze Zgrupowania „Radosław”, Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego majora Hubala, SRH "Batalion" z Tomaszowa Mazowieckiego oraz innych zaprzyjaźnionych grup rekonstrukcyjnych.

W tym roku w sposób szczególny będziemy wspominać postać kpr. pchor. Ryszarda Bielańskiego, pseudonim "Rom", który zmarł w listopadzie w wieku 94 lat. "Rom" był żołnierzem Armii Krajowej, uczestnikiem Powstania Warszawskiego i oczywiście "Doliniakiem". Wielokrotnie uczestniczył w Partyzanckiej Wigilii w Libiszowie i Kraśnicy. Rok temu odsłaniał tablicę pamiątkową na budynku libiszowskiej szkoły. Początek spotkania o godzinie 10.00."

Informacja pochodzi ze strony  Muzeum Regionalnego w Opocznie.

 

 

W tym roku po raz pierwszy na zaproszenie kolegów z Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Henryk” w wydarzeniu tym udział wezmą członkowie Stowarzyszenia Historycznego Bataliony Obrony Narodowej z Wielunia.

 

 

 

el-Gun

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 15 | Wszystkie 114898

Banery

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
XHTML and CSS. | stat4u | Aktualny PageRank strony shbon.pl dostarcza: Google-Pagerank.pl - Pozycjonowanie + SEO